OBWIESZCZENIE
Działając na podstawie § 18b ust. 2 Rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 26 maja 2011 r. w sprawie prowadzenia rejestru zabytków, krajowej, wojewódzkiej i gminnej ewidencji zabytków oraz krajowego wykazu zabytków skradzionych lub wywiezionych za granicę niezgodnie z prawem zwanego dalej rozporządzeniem (t.j. Dz.U. z 2021, poz. 56), w związku z art. 22 ust. 4 i 5 ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (t.j. Dz.U. z 2024 r., poz. 1292 z zm.)
zawiadamiam
o zamiarze wyłączenia z gminnej ewidencji zabytków kart adresowych zabytku nieruchomego:
- kamienicy przy ul. Dzierżawnej 1 w Lublinie
- kamienicy przy ul. Dzierżawnej 32 w Lublinie
- kamienicy przy ul. Dolnej Panny Marii 12 w Lublinie
- domu mieszkalnego przy ul. Kraszewskiego 16 w Lublinie
Zgodnie z art. 22 ust. 4 i 5 ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (t.j. Dz.U. z 2024 r., poz. 1292 z zm.) Prezydent Miasta Lublin jest zobowiązany do prowadzenia gminnej ewidencji zabytków w formie zbioru kart adresowych zabytków nieruchomych z terenu gminy. W gminnej ewidencji zabytków powinny być ujęte: 1) zabytki nieruchome wpisane do rejestru; 2) inne zabytki nieruchome znajdujące się w wojewódzkiej ewidencji zabytków; 3) inne zabytki nieruchome wyznaczone przez wójta (burmistrza, prezydenta miasta) w porozumieniu z wojewódzkim konserwatorem zabytków. Z upoważnienia Prezydenta Miasta Lublin, na podstawie § 52 pkt 4 Regulaminu Organizacyjnego Urzędu Miasta Lublin, gminną ewidencję zabytków prowadzi Miejski Konserwator Zabytków.
Zgodnie z § 18b ust. 4 Rozporządzenia, Prezydent Miasta zawiadamia właściciela lub posiadacza zabytku, na co najmniej 14 dni przed planowanym terminem wyłączenia karty adresowej zabytku z gminnej ewidencji zabytków.
W/w budynki zostały rozebrane na podstawie ostatecznych decyzji właściwych organów administracji ze względu na katastrofalny stan techniczny lub realizację inwestycji drogowych na podstawie ZRiD.